Генеральне консульство України у м.Едмонтон

Київ 04:46

Часті запитання/FAQ

ІНФОРМАЦІЙНА БРОШУРА ЩОДО НАДАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОНСУЛЬТАТИВНОЇ ДОПОМОГИ ГРОМАДЯНАМ УКРАЇНИ, ЯКІ ПОВЕРТАЮТЬСЯ В УКРАЇНУ ЗА ПРОЦЕДУРОЮ ДОБРОВІЛЬНОГО ПОВЕРНЕННЯ, ВИДВОРЕННЯ АБО У ПОРЯДКУ РЕАДМІСІЇ

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут.

 

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ТА НОТАРІАТ

ЯКІ КОМПЕТЕНТНІ ОРГАНИ КАНАДИ УПОВНОВАЖЕНІ ЛЕГАЛІЗУВАТИ ДОКУМЕНТИ (AUTHENTICATE A DOCUMENT FOR USE OUTSIDE CANADA)?

Ці питання відносяться до компетенції Міністерств юстиції відповідної провінції.

В Альберті - http://justice.alberta.ca/programs_services/official/pages/authentication.aspx

В Британській Колумбії - https://www2.gov.bc.ca/gov/content/governments/government-id/guide-to-the-authentication-of-documents/about

В Саскачевані - https://www.saskatchewan.ca/government/notarize-documents-publications-saskatchewan-maps-and-other-publications/authenticating-notarized-documents

ЯК ЗДІЙСНИТИ ЛЕГАЛІЗАЦІЮ ДИПЛОМА, ВИДАНОГО В УКРАЇНІ?

Провести процедуру легалізації диплома, виданого в Україні, можна в Департаменті консульської служби МЗС України.

ЧИ МОЖНА НОТАРІАЛЬНО ЗАСВІДЧИТИ В ГЕНЕРАЛЬНОМУ КОНСУЛЬСТВІ КОПІЮ МОГО ПАСПОРТА?

Відповідно до Положення про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України, затвердженому 27.12.2004р. Наказом Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України за №142/5/310, консули засвідчують вірність копій (фотокопій) документів, виданих юридичними особами, за умови, що ці документи не суперечать законові, мають юридичне значення і засвідчення вірності їх копій (фотокопій) не заборонено законом.

Забороняється засвідчувати вірність копій паспорта, документів, що його замінюють, військового квитка, депутатського посвідчення, службових посвідчень та інших документів, знімання копії з яких не допускається.

ЧИ МОЖУ Я ОФОРМИТИ ДОВІРЕНІСТЬ ПОШТОЮ, ЯКЩО Я ПРОЖИВАЮ ДУЖЕ ДАЛЕКО ВІД ЕДМОНТОНА?

Ні. За вчиненням нотаріальних дій громадяни звертаються виключно ОСОБИСТО.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНО ПОДАТИ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ НОТАРІАЛЬНОЇ ДОВІРЕНОСТІ?

Для оформлення нотаріальної довіреності потрібно особисто прибути до Генконсульства, здійснивши попередній запис на прийом.

При собі необхідно мати:

  • дійсний закордонний паспорт, копію першої сторінки з персональними даними
  • при посвідченні довіреностей майнового характеру – ОРИГІНАЛ та копію ідентифікаційного номера
  • бажано мати копію паспорта особи, якій Ви довіряєте, та копію її/його ідентифікаційного номера;
  • при посвідченні довіреності майнового характеру на дітей, батьків або другого з подружжя – ОРИГІНАЛИ та копії ДОКУМЕНТІВ, які підтверджують родинні зв'язки
  • квитанцію про сплату консульського збору

Рекомендуємо у разі звернення за посвідченням довіреностей щодо продажу майна мати нотаріально завірені копії правовстановлюючих документів (свідоцтво про право власності, технічний паспорт тощо).

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ПОСВІДЧЕННЯ ЗАЯВИ АБО ДОВІРЕНОСТІ?

Загальна вартість оформлення нотаріальної заяви становить 27 канадських доларів.

Вартість оформлення довіреності коливається від 40 до 80 канадських доларів, залежно від предмету довіреності. Також при посвідченні довіреностей майнового характеру враховується, ким  довірена особа доводиться особі, яка видає довіреність.

Якщо довірена особа є дитиною, другим з подружжя або батьком чи матір’ю і спорідненість доведена шляхом пред’явлення оригіналу свідоцтва про одруження, про народження, про переміну прізвища тощо – застосовується пільговий тариф.

Наприклад: посвідчення довіреностей на право користування і розпорядження майном дітям, другому з подружжя, батькам коштує 40 канадських доларів, іншим особам – канадських доларів.

Також слід враховувати, що будь-яка нотаріально посвідчена довіреність підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі довіреностей (ЄРД).

У зв’язку з відсутністю у закордонних дипломатичних  установ доступу до згаданого реєстру, підпис заявника на заяві про реєстрацію довіреності у Єдиному реєстрі довіреностей повинен бути нотаріально посвідчений.

Вартість оформлення нотаріальної заяви про реєстрацію довіреності у ЄРД становитиме 27 канадських доларів.

ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ НОТАРІАЛЬНОЇ ЗАЯВИ?

Для оформлення нотаріальної заяви (згоди на оформлення дитині паспорта або виїзд дитини з України, прийняття або відмова від спадщини тощо) потрібно особисто прибути до Генконсульства, здійснивши попередній запис на прийом.

При собі необхідно мати: дійсний закордонний паспорт, копію першої сторінки з персональними даними та квитанцію про сплату консульського збору у розмірі 27 канадських доларів.

 

ПАСПОРТНІ ПИТАННЯ

ЧИ ОФОРМЛЮЄ ГКУ В ЕДМОНТОНІ "БІОМЕТРИЧНІ" ПАСПОРТИ?

Так. В Генеральному консульстві встановлено обладнання для отримання біометричної інформації від заявників. Водночас, друк паспортів здійснюється в Україні. Готові паспорти передаються Генконсульству для подальшої видачі заявникові.

ЯКИЙ ТЕРМІН ОФОРМЛЕННЯ БІОМЕТРИЧНОГО ПАСПОРТА В  ГЕНЕРАЛЬНОМУ КОНСУЛЬСТВІ УКРАЇНИ В ЕДМОНТОНІ?

Відповідно до Порядку оформлення, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 року № 152, паспорт без урахування строків доставки видається дипломатичною установою у строк до трьох місяців з дня подання заяви-анкети та сплати консульського збору.

ЧИ МОЖУ Я ОФОРМИТИ ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ У ТЕРМІНОВОМУ ПОРЯДКУ?

На жаль, ні. Відповідно до чинного законодавства України, за кордоном відсутня процедура оформлення паспорта у терміновому порядку, оскільки паспорти друкуються в Україні.

ЧИ МОЖУ Я ОТРИМАТИ НОВИЙ ВНУТРІШНІЙ ПАСПОРТ АБО ВКЛЕЇТИ ФОТО У ВНУТРІШНІЙ ПАСПОРТ У ГЕНЕРАЛЬНОМУ КОНСУЛЬСТВІ?

Ні. Консульські установи за кордоном не мають повноважень щодо оформлення/внесення змін до паспортів громадянина України (внутрішніх паспортів). З питання вклеєння фото у зв’язку з досягненням 25-річного або 45-річного віку Вам необхідно звернутися до територіального підрозділу ДМС України за місцем проживання в Україні. Детальніше тут

СКІЛЬКИ КОШТУЄ БІОМЕТРИЧНИЙ ПАСПОРТ В ГЕНЕРАЛЬНОМУ КОНСУЛЬСТВІ УКРАЇНИ?

Для громадян України віком до 16 років – оформлення паспорта здійснюється безкоштовно, стягується консульський збір лише за автоматизовану обробку даних у розмірі 53 канадських долара.

Для громадян України віком від 16 років – оформлення паспорта коштує 120 канадських доларів + 53 канадських долара за автоматизовану обробку даних.

Я ЖИВУ ДАЛЕКО ВІД ГЕНКОНСУЛЬСТВА. ЧИ МОЖУ Я НАДІСЛАТИ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ НОВОГО ПАСПОРТА ПОШТОЮ?

Ні. Зняття відбитків пальців, фотографування, проставлення зразку підпису відбувається в приміщенні Генконсульства, тому Вам обов’язково треба бути присутніми при подачі документів.

ЧИ МОЖНА ЗАЛИШИТИ СТАРИЙ ПАСПОРТ ПІСЛЯ ОФОРМЛЕННЯ НОВОГО?

Якщо у Вашому старому закордонному паспорті є дійсні іноземні візи або якщо такий паспорт є підставою для отримання (продовження) дозвільних документів на проживання в Канаді, то під час видачі нового паспортного документа старий паспорт після написання відповідної заяви повертається його власнику. При цьому слід пам’ятати, що такий паспорт попередньо анулюється консульською посадовою особою.

ЧИ МОЖУ Я МАТИ "НА РУКАХ" ДВА ПАСПОРТИ ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН?

У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в'їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.

Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта Ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здати одразу при подачі документів на оформлення нового паспорта.

ЧИ МОЖУ Я ПОМІНЯТИ ПАСПОРТ НА НОВЕ ПРІЗВИЩЕ/ІМ’Я?

Так. За умови, якщо у Вас в старому паспорті є печатка «Постійне проживання в Канаді» або Ви вже поміняли внутрішній паспорт на нове прізвище/ім’я.

ДАНІ МОЄЇ ДИТИНИ ВПИСАНІ В МІЙ ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ. ЧИ БУДЕ ПЕРЕНЕСЕНО ЦІ ДАНІ АВТОМАТИЧНО В НОВИЙ ПАСПОРТ?

Ні. Вам необхідно буде подати документи для оформлення Вашій дитині окремого закордонного паспорта. 

ЧИ ПОТРІБНО МЕНІ ОФОРМЛЮВАТИ ДИТИНІ ОКРЕМИЙ ПАСПОРТ, ЯКЩО ЇЇ ДАНІ ВПИСАНІ В МІЙ ПАСПОРТ?

Якщо Ваша дитина подорожує разом з Вами, її фото вклеєно в паспорт (для дітей віком від 5 років), то Ви можете не оформлювати їй окремий паспорт (за умови, якщо країна, в яку Ви їдете, не вимагає наявності окремого паспорта у дитини).

З ЯКОГО ВІКУ Я МОЖУ ОФОРМИТИ СВОЇЙ ДИТИНІ ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ?

З народження. Дітям віком до 16 років паспорт оформлюється терміном на 4 роки.

ТЕРМІН ДІЇ МОГО ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА ДІЙСНИЙ (ЙОГО БУЛО ПРОДОВЖЕНО В КОНСУЛЬСТВІ), АЛЕ МІЙ ПАСПОРТ НЕ ПРИЙМАЮТЬ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ШЕНГЕНСЬКОЇ ВІЗИ. ЧИ МОЖУ Я ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ НА НОВИЙ БІОМЕТРИЧНИЙ ПАСПОРТ?

Так. Ви можете подати документи на оформлення нового паспорта.

Я МАЮ АВІАКВИТОК ДО УКРАЇНИ, АЛЕ СТРОК ДІЇ МОГО ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА ЗАКІНЧИВСЯ. ЧИ ЗМОЖУ Я ВИЇХАТИ З ТЕРИТОРІЇ КАНАДИ НА ПІДСТАВІ СВОГО ПАСПОРТА?

Якщо термін дії паспорта закінчився, Ви не зможете виїхати з території Канади. У такому разі необхідно звернутися особисто до Генерального консульства для того, щоб оформити новий біометричний паспорт або посвідчення особи на повернення в Україну.

Я ТРИВАЛИЙ ЧАС ПРОЖИВАЮ В КАНАДІ. РАЗОМ З ТИМ, ВИЗНАЧЕННЯ ПЛАТИ ЗА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ ЗА МІСЦЕМ МОЄЇ РЕЄСТРАЦІЇ В УКРАЇНІ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ З РОЗРАХУНКУ, ЩО Я ПРОЖИВАЮ В УКРАЇНІ. ЧИ МОЖЕ КОНСУЛЬСТВО НАДАТИ МЕНІ ДОВІДКУ, ЩО Я ПРОЖИВАЮ В КАНАДІ?

Ні, таку довідку Генконсульство надати не може. Але, якщо Ви перебуваєте на консульському обліку, Генконсульство за Вашим письмовим зверненням може підтвердити цей факт. Оскільки на консульський облік приймаються громадяни України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, таке підтвердження може бути враховане при розрахунку плати за житлово-комунальні послуги.

ПЕРЕБУВАННЯ В КАНАДІ

ЧИ МОЖЕ КОНСУЛЬСТВО ПРОДОВЖИТИ ВІЗУ/ДОЗВІЛ НА ПРОЖИВАННЯ В КАНАДІ?

Питання видачі/продовження віз та дозволів на проживання в Канаді належать виключно до компетенції підрозділів Служби імміграції та громадянства Канади.

З порядком надання відповідних послуг цією службою можна ознайомитися за наступним посиланням:

http://www.cic.gc.ca/

ЧИ МОЖЕ ГЕНЕРАЛЬНЕ КОНСУЛЬСТВО УКРАЇНИ НАДАТИ ПОСЛУГИ АДВОКАТА?

Консульська посадова особа не може виступати у якості адвоката фізичних або юридичних осіб України за кордоном через відповідні обмеження, передбачені законодавством іноземних країн та міжнародними договорами.

СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВІ ПИТАННЯ

Я ТРИВАЛИЙ ЧАС ПРОЖИВАЮ В КАНАДІ. РАЗОМ З ТИМ, ВИЗНАЧЕННЯ ПЛАТИ ЗА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ ЗА МІСЦЕМ МОЄЇ РЕЄСТРАЦІЇ В УКРАЇНІ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ З РОЗРАХУНКУ, ЩО Я ПРОЖИВАЮ В УКРАЇНІ. ЧИ МОЖЕ КОНСУЛЬСТВО НАДАТИ МЕНІ ДОВІДКУ, ЩО Я ПРОЖИВАЮ В КАНАДІ?

Ні, таку довідку Генконсульство надати не може. Але, якщо Ви перебуваєте на консульському обліку, Генконсульство за Вашим письмовим зверненням може підтвердити цей факт. Оскільки на консульський облік приймаються громадяни України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, таке підтвердження може бути враховане при розрахунку плати за житлово-комунальні послуги.

ЧИ МОЖУ Я ОТРИМАТИ В ГЕНКОНСУЛЬСТІ МАТЕРІАЛЬНУ ДОПОМОГУ ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ?

Ні. Нарахування та виплата матеріальної допомоги при народженні дитини є компетенцією Міністерства соціальної політики України. З цього питання Вам слід звертатися до органів соціального захисту населення за місцем проживання в Україні.

ЯК ОФОРМИТИ ПЕНСІЮ ГРОМАДЯНИНУ УКРАЇНИ?

З цього питання Вам слід звертатися до територіальних органів Пенсійного фонду України за місцем реєстрації в Україні.

Призначення, перерахунок та виплата пенсій є компетенцією виключно Пенсійного фонду України.

Поштова адреса: 01601, м.Київ-14, вул. Бастіонна, 9

Електронна пошта: pf-it@gu.kiev.ua

Факс: +38 (044) 284-73-37

Офіційний веб-сайт: www.pfu.gov.ua

Пенсійний веб-портал:  http://portal.pfu.gov.ua/Info/DetailF

Присутність на Facebook.com: Пенсійний фонд України

Телефонний контактний центр Пенсійного фонду України:

0-800-503-753 (зі стаціонарних телефонів по всій Україні - безкоштовно)

Приймальня громадян Пенсійного фонду України:

м. Київ, вул. Бастіонна, 9, окремий вхід в приміщення зі сторони вулиці Сергія Струтинського.

ЯК ОТРИМАТИ УКРАЇНСЬКИЙ ІДЕНТИФІКАЦІЙНИЙ КОД

Громадяни України, які виїхали за її межі і не можуть особисто прибути до відповідного органу державної податкової служби в Україні, у разі виникнення необхідності в реєстрації в Державному реєстрі та отриманні документа, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі, можуть направити поштою на адресу центрального органу державної податкової служби України заяву, яка є водночас обліковою карткою фізичної особи платника податків за формою № 1ДР для реєстрації у Державному реєстрі та ксерокопію з чітким зображенням документа, що посвідчує особу. При цьому підпис громадянина України на заяві повинен бути засвідчений дипломатичним представництвом або консульською установою України за місцеперебуванням громадянина України за кордоном. Аналогічно оформляється довіреність на отримання документа, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі.

Внесення даних про реєстраційний номер до паспорта громадянина України:

Органом державної податкової служби за місцем проживання фізичної особи або за місцем отримання доходів, або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування на прохання фізичної особи до паспорта громадянина України можуть бути внесені (сьома, восьма або дев’ята сторінки) дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків, що вноситься до паспорта громадянина України, з Державного реєстру за формою, відповідно до  додатку 4 до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.

З повним текстом Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків можна ознайомитись тут.

ЯКІ ПРАВИЛА ПЕРЕМІЩЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ЧЕРЕЗ МИТНИЙ КОРДОН УКРАЇНИ?

Питання, що стосуються ввезення/вивезення, тимчасового ввезення, транзиту предметів, переміщення транспортних засобів, митного оформлення міжнародних поштових та експрес відправлень, переміщення продуктів харчування, переміщення валюти та культурних цінностей є компетенцією Державної митної служби України.

Поштова адреса: 04119, м. Київ-119, вул. Дегтярівська, 11-г

Телефони: +38 (044) 247-26-06,   +38 (044) 247-27-06

Факс: +38 (044) 247-28-51,  +38 (044) 489-02-12

E-mail: dmsu@customs.gov.ua

Телефон довіри: +38 (044) 247-27-19

 

 


Генеральне консульство України в Торонто (Канада)
Керівник: Кавецький Святослав Ігорович
В.о. Генерального консула України в Торонто
Адреса: 2275 Lake Shore Blvd. West, Suite 301, Toronto, Ontario, Canada, M8V 3Y3. Переглянути на мапі
Телефон: +1 (416) 763-3114; прохання телефонувати з 14 до 16 години (крім середи). "Гаряча лінія" ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України +1 416 848 93 20
Факс: +1 (416) 763-2051
Ел. пошта: gc_cat@mfa.gov.ua
Веб-сайт: https://toronto.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Прийом громадян: понеділок, вівторок, четвер, п’ятниця - 9.30-12.00; Видача документів 12.00-12.30.

Середа - 14.30-16.30

Прийом громадян проводиться за попереднім записом. Для запису просимо перейти за лінком http://toronto.mfa.gov.ua/ua/appointment

Робочі години: 9.00-18.00 (пон-чт), 9.00-16.45 (пт), обідня перерва 13.00-13.45

Вихідні дні: субота, неділя

Межі консульського округу:

Провінції Онтаріо (крім Національного столичного округу), Манітоба та територія Нунавут.

Примітки:

У разі, якщо після ознайомлення з інформацією, розміщеною на нашій інтернет-сторінці у вас залишилися запитання, рекомендуємо надсилати їх електронною поштою gc_cat@mfa.gov.ua

 


Генеральне консульство України у м.Едмонтон
Керівник: Данилейко Олександр Іванович
Генеральний консул України в Едмонтоні
Адреса:

Unit 327, 9707 110 St. NW

Edmonton, AB T5K 2L9

Переглянути на мапі

Онлайн запис на прийом

Телефон: +1 (780) 425 3217; "Гаряча лінія"+1(587) 930-22-90 - ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України.
Ел. пошта: gc_cae@mfa.gov.ua
Веб-сайт: https://edmonton.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Прийом громадян здійснюється за адресою: Офіс 327, 9707 110 St. NW

Edmonton, AB T5K 2L9    Переглянути на мапі

Робочі години: 9.00-18.00 (пон-чт), 9.00-16.45 (пт), обідня перерва 13.00-13.45

Вихідні дні: субота, неділя

Години прийому:

Понеділок: 13:00 – 16:30 (прийом документів та консультації)

Вівторок: 09:30 - 12:30 (прийом документів та консультації).

14:00 - 16:00 (видача документів).

Середа: 13:00-16:30 (прийом документів та консультації).

Четвер: 09:30 - 12:30 (прийом документів та консультації), 14:00 - 16:00 (видача документів).

П’ятниця: 09:30 - 12:30 (прийом документів та консультації), 14:00 - 15:00 (видача документів).

Прийом громадян проводиться за попереднім записом. Для запису просимо перейти за посиланням: http://consulategeneralofukraineinedmonton.setmore.com

Межі консульського округу:

Провінції Альберта, Британська Колумбія, Саскачеван та території Юкон, Нунавут і Північно-Західні території.

Примітки:

У разі, якщо після ознайомлення з інформацією, розміщеною на нашій інтернет-сторінці у вас залишилися запитання, просимо надсилати їх виключно електронною поштою nadia.kostenko@mfa.gov.ua.