1. Визнання України: 2 грудня 1991 року (Канада стала першою західною країною, що визнала нашу державу, та другою після Польщі).
2. Встановлення дипломатичних відносин: 27 січня 1992 року.
3. Політичні відносини
Україну та Канаду поєднують давні дружні відносини. Канадський політикум активно підтримує демократичні зміни в Україні після перемоги Революції Гідності, надаючи сприяючи політично, фінансово і технічно проведенню важливих реформ у нашій державі. Після незаконної анексії Криму Росією і початку агресії на Донбасі Канада послідовно підтримує Україну як у рамках міжнародних організацій (ООН, ОБСЄ, НАТО, «Велика сімка»), так і на двосторонньому рівні. Канадські урядовці неодноразово оприлюднювали заяви, у яких засуджувалася політика РФ проти України та підтверджувалася позиція Канади щодо невизнання нелегальної анексії Криму, підтримки суверенітету та територіальної цілісності України тощо. Крім того, Канада запровадила економічні та політичні санкції проти низки російських осіб та компаній, а також представників т.зв. «ДНР» та «ЛНР» і лідерів сепаратистів; з 29 червня 2015 р. також заборонено здійснювати торговельні та інвестиційні операції з окупованим Кримом.
Від початку 2014 року значно активізувався двосторонній діалог на найвищому та високому рівні: Президент України П.О.Порошенко здійснив офіційний візит до Канади 16-17 вересня 2014 р.; Прем’єр-міністр Канади С.Гарпер тричі відвідував Україну (22 березня 2014 р., 7 червня 2014 р. та 6 червня 2015 р). 14 липня 2015 р. Канаду відвідав Прем’єр-міністр України А.Яценюк. Активно розвиваються контакти на міжвідомчому рівні, у т.ч. між зовнішньополітичними установами двох країн.
У парламенті Канади активно працює міжпарламентська групи дружби «Канада – Україна». У лютому 2015 року у Верховній Раді України нинішнього скликання було сформовано аналогічну групу дружби з парламентом Канади (голова – народний депутат В.Вовк).
4. Торговельно-економічна взаємодія
Обсяги торгівлі товарами та послугами між Україною та Канадою не відповідають потенційним можливостям обох держав. За даними Держстату України, товарообіг між Україною та Канадою у 2014 році становили 263,8 млн. дол. США, що на 12,2% менше, ніж у 2013 р. Експорт товарів до Канади склав 72,6 млн. дол. США (+38,8%), імпорт з Канади – 191,2 млн. дол. США (-19,2%). Обсяги торгівлі послугами у 2014 р. становили 125,3 млн. дол. США, що на 21,9% менше, ніж у 2013 р. Експорт послуг склав 86,7 млн. дол. США (-15,9%), імпорт – 38,6 (-31,3%).
У першому кварталі 2015 року експорт товарів до Канади склав 7,57 млн. дол. США (43,6% від показників аналогічного періоду 2014 р.), імпорт з Канади – 26,6 млн. дол. США (54,8% від попереднього періоду). У торгівлі товарами за перший квартал ц.р. зафіксовано від’ємне сальдо -19,03 млн. дол. США. Торгівля послугами у першому кварталі 2015 року: експорт - 15,2 млн. дол. США (79% від показників І кварталу 2014 р.), імпорт – 13,85 млн. дол. США (68% від показників аналогічного періоду 2014 р.). Позитивне для України сальдо склало 1,34 млн. дол. США.
У структурі експорту товарів з України до Канади - мiдь i вироби з неї, мінеральні палива, нафта і продукти її перегонки, дубильнi екстракти, чорнi метали й вироби з них, ядерні реактори, котли, машини, добрива.
У структурі імпорту товарів переважають поставки фармацевтичної продукції. Активізації українсько-канадської торговельної взаємодії сприятиме Угода про вільну торгівлю між Україною і Канадою, переговори по якій було фіналізовано під час візиту до Канади А.Яценюка (14.07.2015 р.).
Розвитку двосторонніх торговельних відносин також сприяє діяльеість Канадсько-Української Торгової Палати.
Станом на 31 грудня 2014 р. в економіку України залучено 79 млн. дол. США канадських інвестицій, що складає 0,2% усіх прямих іноземних інвестицій в економіку України. Основна їх частина надійшла до підприємств переробної промисловості, транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльністі, оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, операцій з нерухомим майном.
5. Культурно-гуманітарна взаємодія
Особливості українсько-канадського співробітництва в культурно-гуманітарній сфері обумовлені наявністю 1,2 мільйонної української діаспори в Канаді, що має надзвичайно розвинену систему громадських та культурних організацій, наукових та дослідницьких установ, музеїв, художніх колективів, мистецьких об’єднань тощо. Це сприяє активному розвитку прямих міжособистісних контактів між громадянами та неурядовими оррганізаціями України та Канади.
Щороку в різних містах Канади відбуваються близько 10 різноманітних українських фестивалів. Найдавнішим серед них є Канадський національний український фестиваль, що проходить в м.Дофін (провінція Манітоба) з 1965 року. Найбільшим українським фестивалем Північної Америки є щорічний Український фестиваль у м.Торонто.
6. Наукова та освітня співпраця
Співпраця у галузі науки і освіти між Україною та Канадою є насиченою та інтенсивною. Широко практикуються обміни студентами і викладачами між університетами двох країн, створення спільних навчальних програм тощо. Угоди про співробітництво укладені між Київським національним університетом ім. Т.Шевченка та Манітобським університетом, Інститутом міжнародних відносин та Карлтонським університетом (м. Оттава), Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут» та Вінніпезьким університетом, Тернопільським національним економічним університетом та Технологічним інститутом Британської Колумбії, між Львівським національним університетом ім. Івана Франка з одного боку та Альбертським університетом (м.Едмонтон) і Манітобським університетом з іншого. Українські громадяни також навчаються у рамках обміну студентами між Чернівецьким Національним університетом та Університетом Саскачевану, Національним Івано-Франківським технічним університетом нафти та газу та Університетом Ріджайни.
У багатьох університетах Канади створено кафедри україністики. Зокрема:
З 1991 року діє Канадсько-Українська парламентська програма (КУПП), у рамках якої щороку до 30 студентів українських ВНЗ протягом двох місяців проходять стажування в офісах членів Парламенту Канади. Ця програма фінансується повністю за кошти української діаспори Канади через Фундацію кафедри українських студій.
7. Договірно-правова база
Кількість чинних документів: 50
Ключові документи: Угода про дружбу і співробітництво між Україною і Канадою (підписана 24.10.1994),
Угода між Урядом України і Урядом Канади про сприяння та захист інвестицій (підписана 24.10.1994),
Угода між Урядом України і Урядом Канади про економічне співробітництво (підписана 24.10.1994).
8. Українська діаспора
За даними перепису населення 2006 року в Канаді проживає 1,2 млн. осіб українського походження. Українці складають 3,87% від загального населення країни та є сьомою по кількості національною меншиною Канади. За своєю чисельністю українська громада Канади є другою в світі після української громади Росії групою українців, що проживає поза межами України.
Українці Канади створили велику кількість громадських та релігійних об’єднань, танцювальних ансамблів, українських хорів, аматорських театрів, фінансових установ, спортивних клубів тощо. Загалом на території Канади нараховується понад 1000 різного роду українських організацій. Основними містами організованого канадсько-українського життя є Торонто, Монреаль, Едмонтон, Вінніпег, Ріджайна, Саскатун.
Більшість українських організацій українських канадців об’єднані в Конгрес українців Канади, головний офіс якого розташований у м. Вінніпег (провінція Манітоба).
У м. Торонто розташована штаб-квартира Світового конгресу українців, який ставить собі за мету координацію дій української діаспори в усьому світі.
Українська громада Канади дбайливо плекає українську мову, культуру, зберігає звичаї і традиції. Окрім того, канадське українство надає суттєву гуманітарну, фінансову та матеріальну допомогу Україні у контексті протидії російській агресії.