Консульська легалізація офіційних документів
Опубліковано 08 лютого 2020 року о 00:01

Порядок консульської легалізації офіційних документів установлюється Віденською конвенцією «Про консульські зносини» 1963 року, міжнародними договорами та чинним законодавством України.

Легалізація — це процедура підтвердження дійсності оригіналів офіційних документів або засвідчення справжності підписів посадових осіб, уповноважених засвідчувати підписи на документах, а також дійсності відбитків штампів, печаток, якими скріплено документ, з метою використання його за кордоном.

Легалізація в установленому порядку документа надає йому право на існування в міжнародному обігу.

Легалізації не підлягають:

— документи й акти, які суперечать законодавству України або можуть за своїм змістом завдати шкоди інтересам України, або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян;

— оригінали, копії та фотокопії паспортів, військових квитків, трудових книжок, документів, що мають характер листування, дозволів на носіння зброї, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів (технічних паспортів), посвідчення водія, посвідчення особи, нормативно-правові акти та роз’яснення щодо їх застосування.

— документи, видані органами та посадовими особами з перевищенням їх повноважень.


У разі виникнення сумніву в тому, що представлені документи відповідають законам України або держави перебування, консульська посадова особа має право звертатись до компетентних органів відповідної держави або до відповідних органів в Україні за офіційним роз’ясненням.

При поданні офіційних документів на консульську легалізацію:

— фізичні особи подають документ, який посвідчує особу (копію при надсиланні поштою) (паспорт, ID, Drivers Licence, тощо) та заяву за формою zayava-na-legalizatsiyu.pdf ;

— юридичні особи (компанії, фірми, тощо) подають лист-звернення на офіційному бланку про вчинення консульської легалізації (має містити інформації про реєстраційний номер та дату реєстрації юридичної особи).

У разі подання заяви представником фізичної чи юридичної особи подається доручення або інший документ, що підтверджує повноваження діяти від імені цих осіб.

Обов'язковою умовою є попередня автентифікація документа у відповідному підрозділі провінції чи МЗС Канади, яка проводиться до відправки документів на легалізацію до консульства:

(  В Британській Колумбії - https://www2.gov.bc.ca/gov/content/governments/government-id/guide-to-the-authentication-of-documents/aboutВ Альберті - https://www.alberta.ca/document-authentication-other-jurisdictions-countries.aspxВ Саскачевані -  https://www.saskatchewan.ca/government/notarized-documents-legislation-maps/authenticating-notarized-documents 


або в Міністерстві закордонних справ Канади - https://www.international.gc.ca/gac-amc/about-a_propos/services/authentication-authentification/step-etape-1.aspx?lang=eng 

За консульську легалізацію справляється консульський збір:

- для фізичних осіб - у сумі 67 канадських доларів за один документ (134 канадські долари для термінової легалізації);

- для юридичних осіб (компаній, фірм. тощо) - у сумі 133 канадських долари (266 для термінової легалізації).

Консульський збір справляється за допомогою канадської Debit-card у приміщенні консульства, або Money Order/Bank Draft при надсиланні документів поштою (окрім personal cheque, який для сплати консульського збору НЕ підходить). Отримувач платежу - Consulate General of Ukraine.

Також для отримання готових легалізованих документів потрібно додати передплачений конверт (експрес або із марками) із адресою зворотньої доставки на ньому.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux