Паспортні дії
Опубліковано 05 лютого 2020 року о 01:05

Запис на прийом до консульства за наступним посиланням https://online.mfa.gov.ua/application . Будь ласка, бронюйте окремий слот для кожної окремої консульської дії! 

Графік прийому та телефонних консультацій - https://edmonton.mfa.gov.ua/news/zmini-do-grafiku-roboti-konsulstva-z-20-chervnya


Шановні громадяни!

З 08 листопада 2022 року відновлено процедуру продовження терміну дії паспортів та внесення даних дітей до паспортів батьків. З детальною інструкцією щодо продовження паспортів можна ознайомитись завантаживши тут instruktsiya-shchodo-prodovzhennya-pasporta-u-gku-v-edmontoni.docx   . Форма, що заповнюється для продовження терміну дії "дитячого" паспорта - forma-dlya-prodovzhennya-pasporta-do-16-r.docx  . Форма для продовження терміну дії "дорослого" паспорта - forma-dlya-prodovzhennya-pasporta-vid-16-r.docx   . Форма для внесення даних дитини до паспорта одного із батьків - zayava-vkl-foto-zzp-1.docx

!!! Нагадуємо, що продовжити можна паспорт, термін дії якого закінчився, або закінчується за два місяці чи менше. Це правило НЕ стосується оформлення нових паспортів.

Зазначимо, що для подачі документів на продовження паспорта попередній запис до консульства через наш офіційний сайт НЕ потрібен. Продовження паспортів приймаємо за принципом walk-in.

 

Для того щоб оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон (біометричний) у зв'язку із закінченням дії наявного, або оформленням другого паспорта, особа, віком ВІД 16-ти років ОСОБИСТО подає до консульства такі документи:

 1. Анкету new-pass-app-2.docx
 2. Наявний "закордонний" паспорт, який підлягає обміну. Якщо Ви користуєтеся двома закордонними паспортами то обидва слід мати при собі.
 3. Дозвіл на проживання в Канаді (один з документів, що перелічені далі: дозвіл на роботу (work permit), дозвіл на навчання (study permit), продовження дозволу на перебування (visitor permit), pr-картка, посвідчення водія, медична картка тощо).
 4. Сплачений консульський збір у розмірі 173 кан дол. (Сплата консульського збору проводиться за допомогою Money Order чи Bank Draft з отримувачем Consulate General of Ukraine, або за допомогою  канадської Debit Card безпосередньо у консульстві).

Якщо ви хочете оформити паспорт у зв'язку із втратою попереднього паспорта до зазначених вище документів слід додати:

 1. Довідку видану поліцією місцевості де Ви проживаєте в Канаді, яка підтверджує факт Вашого звернення з приводу втрати паспорта.
 2. Інший документ, який підтверджує Вашу особу та належність до громадянства України («внутрішній» паспорт). У разі відсутності цього документа, ГКУ змушене буде вчиняти дії з підтвердження особи та належності до громадянства заявника, що збільшить тривалість оформлення паспорта.

У разі оформлення паспорта у зв’язку зі зміною інформації, внесеної до попереднього паспорта (зміна імені, прізвища) додатково додаються:

 1.  документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про переміну імені, свідоцтво про розірвання шлюбу тощо). Такі документи, якщо вони видані компетентними органами іноземних держав, подаються легалізованими  разом із нотаріально засвідченим перекладом українською мовою.

При цьому просимо врахувати, що якщо заявник не оформлював дозвіл на постійне проживання за кордоном (відсутня відмітка «Постійне проживання» в графі «особливі відмітки» діючого закордонного паспорта) зміни до паспорта можуть бути внесені лише за умови попереднього обміну «внутрішнього» паспорта на нові дані.

 

Для того, щоб подати документи на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (біометричного) у зв’язку із досягненням 16-річного віку слід особисто подати до ГКУ в Едмонтоні такі документи:

 1. Анкету new-pass-app-2.docx
 2. Наявний закордонний паспорт або проїзний документ дитини, який підлягає обміну. Якщо раніше особа не була документована зазначеними документами слід надати паспорт громадянина України (т.зв. внутрішній паспорт).
 3. Дозвіл на проживання в Канаді (один з документів, що перелічені далі: дозвіл на роботу, дозвіл на навчання, продовження дозволу на перебування (visitor extension), pr-картка, посвідчення водія, медична OHIP картка тощо.).
 4. Сплачений консульський збір у розмірі 173 кан дол. (Сплата консульського збору проводиться за допомогою Money Order чи Bank Draft з отримувачем Consulate General of Ukraine, або за допомогою Debit Card безпосередньо у консульстві).


Для того, щоб подати документи на оформлення біометричного паспорта громадянина України для виїзду за кордон особі, яка не досягла 16-річного віку, один з батьків або обоє батьків чи той з батьків з ким проживає дитина (в разі неперебування біологічних батьків у шлюбі) ОСОБИСТО подає до ГКУ в Едмонтоні такі документи:

 1. Анкету new-pass-app-2.docx
 2. Свідоцтво про народження дитини (у разі, якщо свідоцтво видане компетентними органами іноземної держави має бути перекладене українською мовою та, в установленому порядку легалізоване)
 3. Наявний закордонний паспорт або проїзний документ дитини, який підлягає обміну.
 4. Довідка про реєстрацію громадянином України (тільки у разі народження дитини за кордоном)
 5. Дозвіл на проживання в Канаді (один з документів, що перелічені далі: дозвіл на роботу (work permit), дозвіл на навчання (study permit), продовження дозволу на перебування (visitor permit), pr-картка, посвідчення водія, медична картка тощо).
 6. Сплачений консульський збір у розмірі 53 кан дол. (Сплата консульського збору проводиться за допомогою Money Order чи Bank Draft з отримувачем Consulate General of Ukraine, або за допомогою Debit Card безпосередньо у консульстві).
 7. Оригінал закордонного паспорта того з батьків, хто подає документи або обох батьків в разі спільної подачі документів.

Просимо також врахувати, що присутність в консульстві при подачі документів на паспорт дитини віком від 12 років ОБОВ'ЯЗКОВА.

В разі подачі документів на оформлення паспорта особі, що не досягла 12 років та відсутня в установі, слід також мати кольорове фото (10 см х 15 см (4 in х 6 in) для зіскановування в програму, на чіткому білому фоні без будь-яких вкраплень та помарок). Зразок фото

Посвідчення особи на повернення в Україну (далі - посвідчення) є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України (крім випадків, передбачених законами), дає право на в’їзд в Україну, оформляється і видається закордонними дипломатичними установами України.

Посвідчення оформлюється та видається у разі:

1) втрати або викрадення під час перебування за межами України документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;

2) коли строк дії документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, закінчився;

3) коли встановлено, що документ, який посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, є недійсним з інших причин;

4) коли громадянин України не оформлював документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та/або дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

Посвідчення може бути також видано особам без громадянства, які мають право на постійне проживання в Україні, іноземцям та особам без громадянства, яких в Україні визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, в разі втрати або викрадення під час перебування за кордоном виданих в Україні документів, що посвідчують особу та дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну, якщо строк дії таких документів закінчився або встановлено, що вони є недійсними з інших причин.

Оформлення та видача посвідчення здійснюються протягом одного робочого дня, але не більш як п’яти робочих днів з дня подання всіх документів і отримання консульською посадовою особою дипломатичної установи відомостей, передбачених чинним законодавством, та сплати консульського збору.

У разі необхідності надсилання письмового запиту строк оформлення посвідчення може бути продовжено до часу отримання відповіді на такий запит, але не більш як 30 днів.

 

Документи, що подаються до закордонної дипломатичної установи для оформлення посвідчення

Оформлення та видача посвідчення здійснюються:

1) особі, яка досягла шістнадцятирічного віку, - на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;

2) особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, - на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників (далі - законний представник).

Особам, щодо яких прийнято рішення про реадмісію, якщо це передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, або щодо яких прийнято рішення про примусову депортацію з відповідної держави, посвідчення може бути оформлено на підставі звернення компетентного органу цієї держави.

 

Для оформлення посвідчення заявник або його законний представник подає до дипломатичної установи такі документи:

1) заяву-анкету   anketa-posvidchennia.pdf;

2) документ (протокол, довідку тощо), виданий компетентним органом іноземної держави, що підтверджує факт звернення особи щодо:

втрати або викрадення документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;

втрати або викрадення документа особи без громадянства, яка має право на постійне проживання в Україні, іноземця та особи без громадянства, яких в Україні визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що посвідчує особу та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;

3) документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну (у разі наявності);

4) документ, що посвідчує особу та підтверджує статус особи без громадянства, яка має право на постійне проживання в Україні (у разі наявності), або документ іноземця чи особи без громадянства, яких в Україні визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що посвідчує особу та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;

5) довідка про реєстрацію особи громадянином України (у разі народження за кордоном дитини, батьки або один із батьків якої є громадянином України і постійно проживає на території України, та у разі, коли такій дитині не оформлювалися документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та/або дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну);

6) свідоцтво про народження дитини або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентним органом іноземної держави (у разі наявності), якщо оформлюється посвідчення дитині або дані про дитину вносяться до посвідчення законного представника;

Видані компетентними органами іноземної держави документи засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України (наприклад, Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів). Такі документи подаються з перекладом українською мовою, засвідченим нотаріально.

7) документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (у разі подання документів законним представником);

8) одну кольорову фотокартку розміром 3,5 х 4,5 сантиметри для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування (у разі оформлення посвідчення особі, яка не досягла дванадцятирічного віку, особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, або у разі наявності обґрунтованих обставин, які доводять неспроможність заявника прибути до найближчої дипломатичної установи). Фотокартка повинна відповідати вимогам Міністерства внутрішніх справ України та Міжнародної організації цивільної авіації (IКAO) Doc 9303;

9) документ, що підтверджує сплату консульського збору. (Сплата консульського збору проводиться за допомогою Money Order чи Bank Draft з отримувачем Consulate General of Ukraine, або за допомогою Debit Card безпосередньо у консульстві).

Оформлене посвідчення видається особисто заявникові або його законному представникові.

Посвідчення, оформлене особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, може бути видане особі, уповноваженій на це її законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

У разі коли громадянин втратив документи в країні, на території якої відсутня дипломатична установа, оформлене посвідчення може бути доставлено заявнику засобами поштового зв’язку або експрес-зв’язку, якщо це дозволяється законодавством такої країни.

 

Для оформлення посвідчення на ім’я особи, щодо якої прийнято рішення про реадмісію чи примусову депортацію, компетентний орган іноземної держави подає до дипломатичної установи такі документи:

1) офіційне звернення про оформлення та видачу посвідчення;

2) заяву-анкету anketa-posvidchennia.pdf із зазначенням відомостей про особу, на ім’я якої оформляється посвідчення;

3) документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, або документ, що посвідчує особу та підтверджує статус особи без громадянства, яка має право на постійне проживання в Україні (у разі наявності), або документ іноземця чи особи без громадянства, яких в Україні визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що посвідчує особу та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;

4) рішення про реадмісію у разі наявності міжнародного договору України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, або рішення про примусову депортацію в Україну;

5) дві кольорових фотокартки 3,5 х 4,5 сантиметра та одну кольорову фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів (у разі можливості) для внесення відцифрованого образу обличчя особи, на ім’я якої оформляється посвідчення, шляхом сканування. Фотокартка повинна відповідати вимогам Міністерства внутрішніх справ України та Міжнародної організації цивільної авіації (IКAO) Doc 9303

 

Термін дії посвідчення

Строк дії посвідчення визначається консульською посадовою особою дипломатичної установи, відповідальною за його видачу, виходячи з реальної можливості повернення в Україну пред’явника посвідчення, але не може перевищувати 30 днів, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

У разі хвороби, нещасного випадку та з інших причин, передбачених законодавством, строк дії посвідчення може бути продовжено консульською посадовою особою дипломатичної установи на шляху прямування особи до України на строк, необхідний для повернення особи на територію України, але не більш як на 30 днів, за особистим клопотанням заявника або його законного представника, або органу, за поданням якого посвідчення оформлене.

Інформуємо, що на період дії в Україні воєнного стану єдиним наразі доступним варіантом пришвидшеної доставки виготовлених паспортів громадянина України для виїзду за кордон ("закордонних") є доставка за допомогою оператора поштового зв’язку з міжнародних експрес-відправлень «VFS.Global».

Для того, щоб скористатися зазначеним сервісом, необхідно:

Перевірити на сайт http://passport.mfa.gov.ua/ для перевірки стану оформлення "закордонного" паспорта.

Для перевірки потрібно ввести номер з шести цифр (це номер ідентифікатора сесії, який Вам видає консульська посадова особа під час подачі документів на оформлення паспорта). У разі, якщо Вам не було надано шестизначний номер, зверніться до ГКУ в Едмонтоні [email protected] або [email protected] .

Позначка «Документ виготовлено» на сайті сайті означає, що Ви можете розпочати процедуру доставки паспорта.

Для замовлення паспорта необхідно пройти кілька простих кроків описаних нижче:

Відповіді на часті запитання:

-          на час дії воєнного стану в Україні тимчасово запроваджено процедуру продовження терміну дії паспортів та внесення даних дітей до паспортів батьків. Деталі щодо зазначених процедур на цій сторінці вище.

-          закордонний паспорт, що підлягає обміну може не вилучатися при подачі документів. Для цього під час перебування в консульстві слід повідомити про це консула.

-          документи подаються виключно особисто.

-          фотографування здійснюється на місці та включене у вартість паспорта.

-          рекомендуємо подавати документи на оформлення паспорта заздалегідь.

Паспорт оформляється особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, на 4 роки, а особам, які досягли шістнадцятирічного віку, – на 10 років.

Термін виготовлення паспорта - до трьох місяців з дня подання заяви-анкети та сплати консульського збору без урахування строків доставки.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux